קבלת דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת לצאצאים למדינות

מרוקו אלג’יר טוניס לוב מצרים יוון בולגריה יוגוסלביה טורקיה סוריה עיראק לבנון דרום אמריקה

קבלת דרכון פורטוגלי צוברת תאוצה כבר כמה שנים והופכת לתופעה של ממש. ישראלים רבים מעוניינים ביתרונות שמקנה דרכון פורטוגלי.

אז מה כל כך קוסם בדרכון הפורטוגלי? מה צריך לעשות בשביל להוציא אזרחות פורטוגלית והאם גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?

דרכון פורטוגלי בשביל השקט הנפשי

כן. זו הסיבה הנפוצה ביותר שמציינים הפונים להליך הוצאת דרכון פורטוגלי. רבים לא מצהירים על כך בגלוי, אך הדרכון הפורטוגלי מקנה שקט נפשי, כשיש את הידיעה שבכל רגע נתון, אם חלילה נוצר צורך, קיימת האפשרות לעבור לגור באירופה. מאחר ופורטוגל הינה חלק ממדינות האיחוד האירופי, הדרכון הפורטוגלי מאפשר לעבור לגור בכל אחת ממדינות האיחוד, ללא בירוקרטיה או השתהות.

צפו בכתבה שמתארת את המהפכה שמתחוללת בתחום ואת הלך הרוח של הפונים:

שפע של יתרונות מעשיים שמקנה הוצאת אזרחות פורטוגלית

השקט הנפשי איננו היתרון היחיד.
הוצאת דרכון פורטוגלי עשויה להוליד רווח מיידי בתחומים מגוונים – לדוגמא:

אם אתם צעירים – דעו שדרכון פורטוגלי מאפשר לימודים מסובסדים ולעיתים בחינם, במוסדות לימוד רבים במדינות האיחוד האירופי. מדובר בחיסכון של עשרות אלפי אירו והשכלה ברמה גבוהה ביותר. אם אתם מתכננים לימודים בחו"ל או שחשבתם להתחיל ללמוד בארץ והרעיון של לימודים בחו"ל קוסם לכם (גם בתארים מתקדמים). הוצאה של דרכון פורטוגלי, היא דרך קלה להשיג זאת.

אם אתם נוסעים מתמידים לחו"ל – דרכון פורטוגלי נחשב לאחד הדרכונים החזקים ביותר בעולם. הוא פותח דלתות ומאפשר כניסה לכמות הגבוהה ביותר של מדינות, ללא צורך באשרה מיוחדת. החזקה של דרכון פורטוגלי תחסוך לכם המתנה, טרטורים ואף תאפשר לכם להיכנס למדינות שלישראל אין עימם קשר דיפלומטי.

אם אתם אנשי עסקים – דרכון פורטוגלי משמעו שאתם אזרחי האיחוד האירופי. ככאלה אתם נהנים מהיכולת לעשות עסקים באופן פשוט יותר, כמו הקמה של חברות, התאגדות, ענייני מיסוי וכמובן רכישה של נדל"ן. פעולות שעשויות להיות סבוכות יותר לביצוע למי שאיננו אזרח אירופאי.

אם אתם רוצים לחוות את החיים בחו"ל לתקופה מסויימת – צעירים רבים וזוגות טריים, רוצים להגשים הרפתקה ולחוות תקופה מסויימת חיים בחו"ל. הוצאת דרכון פורטוגלי, תאפשר לכם, לגור, לעבוד ולחיות באופן חופשי בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי לכל תקופה שרק תרצו. לעומת מי שאיננו בעל דרכון זר ונזקק אשרה מיוחדת שמורכב מאוד להשיגה.

אם אתם רוצים לעבוד בחו"ל – צעירים אחרי צבא מחפשים הרבה פעמים לעבוד בחו"ל לתקופות קצרות וליהנות מהיכולת להרוויח שם סכומים הגבוהים משמעותית מהסכומים שירוויחו בארץ בכל עבודה מקבילה. החזקת דרכון פורטוגלי תאפשר לכם לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא כל צורך באשרה. בניגוד לצעירים רבים שעובדים ללא ויזה וללא היתר מסודר, נתפסים ולעיתים מגורשים חזרה ארצה עם סנקציות ללא יכולת לשוב למדינה.

כל השלבים בדרך לקבלת דרכון פורטוגלי

המהפכה הגדולה שאפשרה קבלה של דרכון פורטוגלי לישראלים, נבעה מחיקוק של הפרלמנט הפורטוגלי, שמטרתו הייתה לתקן עוול היסטורי – של גירוש יהודים מספרד ובהמשך גירוש היהודים מפורטוגל.

במטרה לתקן את העוול, חוקק חוק הקובע כי כל מי שיוכיח זיקה לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל, ויעמוד בתנאים נוספים, יוכל לקבל דרכון פורטוגלי.

הנה מספר שלבים בסיסיים בדרך לקבלת דרכון פורטוגלי:

בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי – כאמור, הזכאות לדרכון פורטוגלי נובעת מהיכולת להוכיח קשר לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. לרוב ניתן להוכיח את הקשר באמצעות אילן יוחסין של מספר דורות לאחור ובחינה האם מישהו נושא שם משפחה המופיע ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי. חשוב לדעת, מאחר ומדובר בבדיקה שעשויה להיות מורכבת, ומאחר וייתכן שהקרובים שינו את שם משפחתם, ניתן לבחון את הזכאות גם לפי מדינת המוצא, מקום מגוריהם של הורי ההורים ונסיבות נוספות. תוכלו לבדוק כאן את זכאותכם לקבלת דרכון פורטוגלי בחינם וללא כל התחייבות.

עמידה בתנאי סף – למשל היעדר עבר פלילי בישראל.

קבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית בפורטוגל – הבקשה לקבלת דרכון פורטוגלי מוגשת עם הטפסים והנתונים הנדרשים לקהילה היהודית בפורטוגל. יש לשלם אגרה והנתונים הללו נבדקים באמצעות בדיקה בגנזכים, ברשומות ומעבר על הטפסים שהוגשו. במעל 95% מהמקרים, אם בדקתם את זכאותכם לקבלת דרכון פורטוגלי באופן מקצועי ע"י משרד מקצועי המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי, תקבלו את האישור הנכסף.

העברת התיק לרשויות המדינה להמשך טיפול – התיק מועבר לרשויות עם הטפסים הנדרשים, אימות דרכון, טופס המעיד על ביקורים שנרשמו בדרכון, אישור הקהילה היהודית וכך מתחיל תהליך איטי של המתנה לסריקה וקליטה. בסיומו תקבלו אישור על כך שהתיק נסרק ומצוי בטיפול.

בסיום ההליך, לרוב לאחר 24 חודשים, מתקבלת תעודת לידה רשמית המונפקת על ידי פורטוגל. ולאחריה נקראים להצטלם ולהוציא את הדרכון הפורטוגלי.

חשוב להדגיש שכל הליך הוא פרטני ועשוי להצריך עמידה בדרישות משתנות. לכן חשוב שהטיפול ילווה על ידי משרד מיומן בהוצאת דרכונים פורטוגלים.

צרו עימנו קשר כבר עתה לקבלת ייעוץ ראשוני בחינם וללא כל התחייבות באשר לזכאותכם לקבלת דרכון פורטוגלי בטלפון – 03-6444500 או בטופס הבא.

דילוג לתוכן