נישואין אזרחיים בפורטוגל

האם ניתן להוציא אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין? בהחלט כן! הכל תלוי במצבכם ובידע שלכם. במאמר זה תקבלו סקירה על הליך הוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין, מהם היתרונות, מהם החסרונות וממה להיזהר בדרך.

שיהיה בהצלחה!

רקע על הוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין

מאז שחוקק החוק המאפשר לישראלים להוציא אזרחות פורטוגלית, החלה נהירה מסיבית של ישראלים המגישים בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית. במהרה צצו משרדי עורכי דין המתמחים בהוצאת אזרחות פורטוגלית, דבר שהציף עוד יותר את כמות הבקשות.

אם אתם קוראים שורות אלה, אתם וודאי מכירים בהיותו של האזרחות הפורטוגליתי משאת נפשם של רבים.

כיום כ- 87% מהבקשות המוגשות להוצאת אזרחות פורטוגלית, נעשות על ידי סוכנויות מומחות ומשרדי עורכי דין, כאשר 13% בוחרים במסלול של הוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין.

תהליך הוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין

תהליך הוצאת האזרחות הפורטוגלית ללא עורך דין ובאופן עצמאי, הוא לכאורה פשוט: ראשית יש לפנות לקהילה היהודית בפורטוגל ולשלוח בקשה מנומקת לקבלת אישור עקרוני על זכאות המבקש לאזרחות פורטוגלית. את הבקשה יש להגיש בצירוף מסמכים שונים המגבים את הבקשה ומוכיחים את הזכאות. בין היתר יש לצרף גם אילן יוחסין מפורט הכולל שם, שם משפחה, מקום לידה ואם יש, רצוי גם לצרף את תאריך הלידה של כל אחד.

עם הגשת הבקשה משולמת אגרה לקהילה היהודית לצורך הטיפול בבקשה ומתחיל פרק זמן קצר של המתנה, שלרוב אורך בין חודשיים ל- 4 חודשים. אם קיימת זכאות, הקהילה תנפיק אישור עקרוני.

לאחר קבלת האישור העקרוני יש להגיש לרשויות את הבקשה עצמה כשהיא כוללת את האישור העקרוני ומסמכים נוספים, כגון: אישור ממשטרת ישראל על היעדר רישום פלילי, תעודת לידה מאומתת ומתורגמת, צילום דרכון ואימות של הדרכון על כל דפיו, כמו גם טופס כניסות ויציאות כפי שמופיעות בדרכון.

לאחר הגשת הבקשה מתחילה תקופת המתנה שבה המסמכים מעובדים, נסרקים ועוברים לטיפול. אם הכל הוגש כראוי ואין טעויות, מסמכים חסרים או היעדר זכאות, הבקשה מאושרת.

לאחר אישור הבקשה יש לפנות להוצאת תעודת לידה ועם קבלתה פונים להצטלם בשגרירות פורטוגל בארץ או בפורטוגל עצמה, ומוציאים את הדרכון המיוחל.

היתרונות והחסרונות בהוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין

היתרון הגדול והמרכזי ביותר בהוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין, הוא החיסכון בעלויות. אם הכל תקין והבקשה מוגשת בהצלחה וללא טעויות ותקלות, מדובר בחיסכון של כ- 2000 ₪. החיסרון טמון באותו יתרון בדיוק – כלומר – כ- 75% מהבקשות המוגשות להוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין, נתקלות בדחייה. הסיבה לכך היא היעדר המיומנות של המגיש, היעדר שליטה בשפה הפורטוגזית וטפסים שחסרים.

בקשה שנדחית כרוכה בעוגמת נפש רבה משום שהיא מחייבת התחלה של כל ההליך מהתחלה, מכתימה את היסטוריית המבקש ויוצרת עיכוב וכפל של ההוצאות הכספיות שהוצאו.

לרוב מי שמצליח להוציא אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין, הוא דובר פורטוגזית הבקיא בשפה ובעל קשרים מקומיים בפורטוגל.

האם יכול להיות שהוצאת אזרחות פורטוגלית ללא עורך דין תהיה זולה יותר מהוצאת אזרחות פורטוגלית באופן עצמאי?

בהחלט כן. זה נשמע מוזר, אך משרדינו טיפל במקרים לא מעטים של אנשים שהגישו בקשה באופן עצמאי, שילמו לקהילה היהודית עבור אישור עקרוני ראשון, שילמו אגרות טיפול, צילום מסמכים, תעודת לידה ועוד, ולבסוף בקשתם נדחתה. אותם אנשים הגיעו למשרדינו, החלו את התהליך מהתחלה ושילמו פי אחד וחצי ממה שהיו משלמים לו היו עושים זאת מראש דרך משרד מומחה.

חשוב לדעת שעמלת הטיפול שנגבית במשרד עורכי דין, לרוב נמוכה בעיקר בעקבות התחרות ובעקבות היותם של המשרדים מיומנים, כך שהמנגנון שלהם יעיל והם מגישים בקשות רבות דבר שמשליך על הוזלת העלויות.

משרד עורכי דין מומחה מחזיק שלוחה בפורטוגל, צוות עובדים דובר פורטוגזית ובעל קשרים ענפים בקהילה היהודית וברשויות האמונות על הטיפול, כך שהתהליך מתייעל.

חסכון משמעותי בעלויות

צרו עימנו קשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר להוצאת אזרחות פורטוגלית. למשרדנו יש משרד מקומי בפורטוגל המטפל בבקשות, המחלקה מנוהלת על ידי עו"ד הילה פינקו וכוללת צוות מיומן ודובר פורטוגזית שעוקב אחרי התקדמות התיקים ודוחף עד לגמר טיפול מלא.

בדקו זכאותכם חינם עוד היום והתחילו בתהליך.

נישואין אזרחיים בפורטוגל, הפכו לטרנד עכשווי, וכמות הזוגות שפונים לאפיק הנישואים האזרחיים בפורטוגל מצוי במגמת עלייה מתמדת.

כידוע, מוסד הנישואים בארץ נשלט על ידי הרבנות – כך לפי החוק בישראל, הנישואים בין בני זוג יהודים יכולים להיערך אך ורק במסגרת הרבנות. כאשר בני זוג שאינם מאותה הדת, כלל אינם רשאים להתחתן בישראל. אומנם בשנים האחרונות נפוצו טקסי ברית זוגיות, אך זוגות רבים חשים שהטקס איננו עונה על צורכיהם והם מעוניינים בטקס הדוק ורשמי יותר.

נישואין אזרחיים בפורטוגל
להתחתן בנוף עוצר נשימה בפורטוגל – נישואין אזרחיים בפורטוגל

אחת המדינות הקסומות ביותר לעריכת טקס נישואין אזרחיים היא פורטוגל הציורית, שבה הליך רישום הנישואין האזרחיים מקובל ומוסדר בחוק ואין צורך להישאר במדינה הרבה זמן כדי להשלים את רישום הנישואין (שלושה עד ארבעה ימים – וזהו). פורטוגל מאפשרת לאזרחים זרים להתחתן (בדיוק כפי שהביא מאשרת לאזרחיה) באמצעות משרד הפנים הפורטוגלי.
יודגש כי הטקס חייב להיערך בפורטוגל ולא ניתן לערוך את הטקס דרך הקונסוליה של פורטוגל בישראל.

אז למה כדאי גם לכם לשקול נישואים בפורטוגל?

  • טקס מהיר יותר מרבית המדינות בחו"ל
  • הרישום לנישואים מהיר ולא מצריך הליך הכנה ארוך
  • פורטוגל ציורית ומאפשרת לזוג הטרי ליהנות משלל טיולים מרהיבים
  • פורטוגל זולה יחסית למרבית המדינות באירופה
  • הפרוצדורה פשוטה יותר ואיננה מצריכה ניהול הליך מורכב – הן בפורטוגל והן בחזרה ארצה כאשר מאשררים את הנישואין
נישואין אזרחיים בפורטוגל
להתחתן בטירה פורטוגלית – נישואין אזרחיים בפורטוגל

הטקס עצמו הנו קצר יחסית, תלוי בעורך הטקס מטעם משרד הפנים הפורטוגלי וגם כמה מהיר המתורגמן, לרוב זה לוקח כ-20 דקות עד חצי שעה. ניתן לקיים את הטקס במשרדים של משרד הפנים הפורטוגלי או לבקש שעורך הטקס יגיע למקום אחר בתוספת תשלום מזערית. (למשל למלון או לאולם האירועים בו מתקיימת גם מסיבת הנישואין).

אז, אם ברצונכם להתחתן ולהירשם בתעודת הזהות הישראלית כנשואים, כל שעליכם לעשות, הוא לדאוג לדרכון ישראלי בתוקף ומשרדנו יעשה עבורכם את כל השאר. אין צורך בדרכון פורטוגלי!

אנחנו נדאג לתרגומים, לאפוסטיל, לאישורים הנוטריונים – כך שכל מה שיישאר לכם זה רק לארוז ולצאת לדרך הזוגית החדשה.

צרו עימנו קשר לפרטים נוספים

בטלפון  (הילה) – 054-5815813 או בטופס הבא:

    נישואים אזרחיים בפורטוגל