המדריך המלא
להוצאת דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת כעת לבני זוג וילדים של בעלי אזרחות פורטוגלית

דרכון פורטוגלי
הצטרפו לאלפי ישראלים שמוציאים דרכון פורטוגלי. במדריך המלא להוצאת דרכון פורטוגלי תוכלו למצוא מידע רב אודות ההליך, כך שתוך שנתיים תוכלו גם אם להיות בעלי דרכון פורטוגלי.

הוצאת דרכון פורטוגלי פותחת את דלתות אירופה בפני בעליו, כך שניתן ללמוד באירופה בשכר לימוד מסובסד, לעבוד באירופה, לרכוש נדל"ן ולאלו החפצים בכך, להעתיק את מקום מגוריהם לתקופות קצרות וארוכות, למקומות הקסומים ביותר באירופה: פאריז, לונדון, ברלין, מדריד, ברצלונה וכד'.

קצת היסטוריה: גירוש יהודי ספרד היה בשנת 1492, 70% ממגורשי ספרד עברו לפורטוגל, בשנת 1496 היה גירוש יהודי פורטוגל.

לפני כשנה וחצי, נכנס לתוקפו חוק בפורטוגל, לפיו הצאצאים של היהודים, שגורשו מפורטוגל, בשנת 1496, זכאים לחדש את אזרחותם הפורטוגלית, במידה שיוכח שהם אכן צאצאים של היהודים שגורשו מפורטוגל.

אם משפחתך עלתה לארץ ממרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, ארצות הבלקן: יוון, קרואטיה, בולגריה, סרביה, טורקיה ואף מדינות כמו הולנד, איטליה, צרפת, לבנון, ארגנטינה, מקסיקו, ארה"ב, בריטניה ואוסטריה – הנך עשוי להיות זכאי לאזרחות ולדרכון פורטוגלי.

השלב הראשון בהוצאת האזרחות הנו קבלת אישור עקרוני של הקהילה היהודית בפורטוגל לכך שלמבקש אכן יש קשר לקהילה היהודית בפורטוגל וכי הנו יהודי ספרדי נצר למגורשי ספרד.

השלב השני הנו הגשת בקשה לרשות האוכלוסין בצרוף האישור מהקהילה היהודית על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית.

השלב השלישי הנו קבלת תעודת לידה פורטוגלית עם מספר זהות פורטוגלי.

השלב הרביעי הנו הגשת בקשה לתעודת זהות פורטוגלית.

לאחר קבלת תעודת זהות פורטוגלית ניתן להגיש בקשה לדרכון בקונסוליה של פורטוגל בישראל. תוכלו למצוא פרטי התקשרות של הקונסוליה הפורטוגלית – בקישור הבא.

משרדנו מרכז את הטיפול בכל שלבי התהליך, כולל שלב איסוף המסמכים הנדרשים לתהליך והוכחת הזכאות לאזרחות הפורטוגלית.

דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד ופורטוגל
מי שמצליח להוכיח כי הוא צאצא לגירוש ספרד / פורטוגל, יוכל לזכות בדרכון פורטוגלי. חשוב לדעת שההוכחה איננה מורכבת כלל. עם זאת חשוב מאוד להגיש את הבקשה עם משרד מיומן להוצאת דרכון פורטוגלי.

מי זכאי להוצאת דרכון פורטוגלי

רק בעלי אזרחות פורטוגלית כולל תעודת לידה ותעודת זהות פורטוגלית, רשאים להמשיך להליך של הוצאת דרכון פורטוגלי. מכאן, בטרם מתחיל התהליך, של הוצאת דרכון פורטוגלי, עלינו להיות בעלי אזרחות פורטוגלית.

אם אתם מתעניינים בהוצאת דרכון פורטוגלי ואין בידיכם אזרחות פורטוגלית, אתם מוזמנים לקרוא בלינק הבא את המדריך המלא להוצאת אזרחות פורטוגלית.

אם בידיכם תעודת לידה ותעודת זהות פורטוגלית, אתם מוזמנים לקרוא את המשך המדריך.

לחסוך בטרחה, כסף ועצבים בהליך הוצאת דרכון פורטוגלי

החלטנו לכתוב הקדמה קצרה ומעודדת לאור התסכול הרב והייאוש להם אנו עדים, בקרב אלו שמנסים בכוחות עצמם לפעול להוצאת דרכון פורטוגלי.

כולנו מכירים בכך שההתמודדות עם פקידי מדינה, רשויות וגופים גדולים, כרוכה בלא מעט סבל וכאב ראש. במקרים גרועים יותר אנו נדרשים לבזבז זמן יקר, המתנה בתורים ולעיתים אנו משלמים על טעויות כאשר אנו נדרשים להוציא סכומי כסף נוספים כדי לתקנן.

כמובן, שכאשר מדובר במדינה רחוקה, שאת שפתה אינכם דוברים באופן שוטף, וכאשר אינכם רגילים לתרבות, למנהגים ולמוסר העבודה המקומי, כאב הראש גדול שבעתיים.

אם אתם חפצים בהוצאת דרכון פורטוגלי, קחו נשימה עמוקה והיאזרו קודם כל בסבלנות. כדאי לשקול פנייה לגורם מקצועי הבקיא ברזי התהליך, לפחות כדי לקבל מושג התחלתי. המדריך מיועד לעזור לכם, אך כמובן שאין הוא יכול לצפות את כל המצבים, שכן המציאות מורכבת ומשתנה.

לפני טיפול בהליך, צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא כל התחייבות בטלפון

03-6444500, בה נוכל לחשוב יחדיו מהי הדרך הנכונה, המהירה והיעילה עבורכם בדרך להוצאת דרכון פורטוגלי.

כאמור, הדרך להוצאת דרכון באופן עצמאי פתוחה בפני כל אזרח פורטוגלי. דרך זו מפורטת במאמר זה. ויודגש כי יש להקפיד על כל שלבי התהליך באופן מדויק ומלא.

כמובן, אם אתם נתקלים בקושי, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 03-6444500.

דרכון פורטוגלי - שלבים בוצאת דרכון פורטוגלי
הוצאת דרכון פורטוגלי מחולקת למספר שלבים. בשלב הראשון יש לפנות לקהילה היהודית ולבקש אישור עקרוני שהמבקש זכאי לדרכון פורטוגלי. בשלב הבא מכינים את מסמכי הבקשה הרבים ולבסוף הבקשה נשלחת לעיבוד במשרד הפנים הפורטוגלי.

שלב ראשון בהוצאת דרכון פורטוגלי – בדיקת הזכאות

בטרם תחלו את המלאכה המורכבת של הוצאת דרכון פורטוגלי, עליכם להיות בטוחים לחלוטין שיש בידיכם אזרחות פורטוגלית.
כאמור, רק בעלי אזרחות פורטוגלית, תעודת לידה ותעודת זהות פורטוגלית, יכולים להוציא דרכון פורטוגלי!
אם יש בידיכם את התעודות כאמור, המשיכו לשלב הבא.
אם אינכם בטוחים באשר לאזרחותכם או למידת זכאותכם לדרכון פורטוגלי, תוכלו לבדוק זאת בקלות בלינק הבא לטופס בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי.

שלב שני – איתור המסמכים הדרושים להוצאת דרכון פורטוגלי

בטרם תוכלו להגיש את בקשתכם להוצאת דרכון פורטוגלי, יש להצטייד בכל המסמכים הנדרשים לכך.

קחו בחשבון שבקשה שתוגש ללא כל הטפסים באופן מדויק, עשויה לגרור במקרה הטוב עיכוב בהוצאת הדרכון הפורטוגלי ובמקרה הרע, דחיית הבקשה על הסף.

בנוסף, כל מסמך שהוצא מחוץ לפורטוגל חייב להיות מתורגם לפורטוגלית, מאומת על ידי נוטריון וחתום בחותמת אפוסטיל המאשרת את אמיתותו. כמו כן, כפי שיצוין בהמשך, חלק מהמסמכים הינם בעלי תוקף (למשל תעודת יושר ממשטרת ישראל), וכאשר תוקף זה פג, יש צורך להוציא מסמך חדש.

באופן פרדוקסלי ניהול ההליך באופן עצמאי עשוי להיות יקר יותר מניהולו על ידי איש מקצוע או משרד מתמחה. בעוד שאדם עצמאי ייאלץ לשאת בעלויות גבוהות ביותר עבור תרגום מסמכים רבים לפורטוגלית, אישורם על ידי נוטריון ואישרורם בחותמת אפוסטיל, משרד מתמחה המעסיק צוות מקצועי קבוע, יבצע את תרגום כל המסמכים, אישורם ואישרורם בעלויות נמוכות מאוד.

המסמכים הנדרשים לצורך הוצאת דרכון פורטוגלי

אלו המסמכים שתצטרכו להגיש לצורך הוצאת דרכון פורטוגלי:

  1. תעודת לידה פורטוגלית עם מספר זהות פורטוגלי.
  2. לנשואים – תעודת נישואין פורטוגלית.
  3. תעודת זהות פורטוגלית.
  4. צילום דרכון ישראלי
הצטרפו לאלו שכבר הוציאו דרכון פורטוגלי
משרד עו"ד פינקו ברקן מומחה בהוצאת דרכון פורטוגלי.

תשלום אגרה עבור הוצאת דרכון פורטוגלי

הגשת הבקשה כרוכה באגרה של 307 ש"ח.

הגשת המסמכים

ישראלים שנולדו בישראל יכולים להגיש את המסמכים במלואם, לקונסוליה הפורטוגלית.

הקונסוליה הפורטוגלית נמצאת ברחוב הארבעה 32 בתל אביב בקומה 26 ופתוחה לקבלת קהל בשעות 9:00-14:00 מדי יום למעט ימי ראשון. בלינק הבא תוכלו למצוא פרטים אודות הקונסוליה הפורטוגלית.

המתנה לטיפול בהוצאת דרכון פורטוגלי

לרוב אורך הטיפול כ – 4 שבועות.

יש לציין ש-4 שבועות זה משך הזמן מרגע הצילום לדרכון בקונסוליה הפורטוגלית בישראל ולא משכו של כל התהליך. התהליך מתחיל עם הגשת הבקשה לאישור עקרוני בקהילה היהודית בפורטוגל.

הוצאת דרכון פורטוגלי בדרך הקלה

לא קל להוציא דרכון פורטוגלי באופן עצמאי, על אחת כמה וכמה כשלא מעורים בדינים, בדקויות בין המצבים ובדרישות הפרוצדוראליות.

אם אתם מוצאים את עצמכם תקועים בהליך, אם שילמתם כסף רב עד כה ואינכם רואים את הסוף, אם אתם אובדי עצות, צרו עימנו קשר בטלפון 03-6444500 לשיחת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות. 

דילוג לתוכן