0
שנות ניסיון

הוצאת דרכון אירופאי

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת רק לבני זוג או ילדים של מי שהינו בעל אזרחות פורטוגלית

באפריל 2015 אישרה ממשלת פורטוגל את החוק המעניק אזרחות ליהודים ספרדים צאצאי מגורשי פורטוגל.  

התנאים לקבלת האזרחות, הינם ברובם בתנאי שמוכח הקשר של מבקשי האזרחות ליהודי ספרד הפורטוגלים ובתנאי שלמבקש תעודת יושר נקיה ואין לו עבר פלילי.

ניתן להוכיח קשר זה באמצעות שם משפחה, ידיעת השפה (פורטוגלית או לדינו), או עץ משפחה עם קשר לקהילת יהודי ספרד בפורטוגל.

זכאים להגיש את הבקשה לדרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית יהודים ספרדים יוצאי תורכיה, גיברלטר, מרוקו, דרום צרפת, איטליה ,טוניס, קרואטיה, יוון, סוריה, לבנון, עיראק, ירדן, מצרים, לוב, אלג׳יר, הודו, הולנד, אנגליה, מדינות דרום אמריקה ברזיל, ארגנטינה ועוד.

הקהילות היהודיות בפורטוגל אחראיות על בדיקת הקשר של מבקשי האזרחות ליהודים ספרדים מגורשי פורטוגל. ניתן להוכיח את הקשר גם באמצעות איסוף מסמכים, מחקרים גניאולוגים, שמות משפחה, אישור של רב, כתובה, אילן יוחסין וכו'.

שלא כמו בדרישות לדרכון הספרדי, המבקש אינו צריך להגיע פיזית לפורטוגל ואין צורך בידיעת השפה, או במבחנים על התרבות הפורטוגלית.

דרכון פורטוגלי המהווה דרכון איחוד אירופאי, הוא דרכון איכותי ונחשק שמעניק לבעליו הטבות רבות ביניהן: הזכות ללימודים חינם או מסובסדים במוסדות לימוד להשכלה גבוהה במדינות האיחוד האירופי, הזכות לעבוד ולרכוש קניין בצורה חופשית וחוקית במדינות האיחוד האירופאי, והזכות למעבר חופשי וקל בין מדינות באירופה. בנוסף, בעלי דרכון פורטוגלי זכאים להיכנס לארה"ב ללא ויזה ולפיכך, עבור צעירים רבים אשר סורבו בקונסוליה האמריקאית לקבלת ויזת תייר לארה"ב, הדרכון הפורטוגלי מהווה את המפתח לטיול בארה"ב. הדרכון הפורטוגלי מקנה כניסה ללא ויזה ל-170 מדינות והנו הדרכון ה-4 בעולם מבחינת היכולת להיכנס למדינות שונות ללא ויזה.

הוצאת דרכון פורטוגלי לישראלים הזכאים לו עשוי להיות הליך סבוך ומורכב. בשל כך, חשוב מאוד לגשת לגורם משפטי מקצועי ומנוסה בתחום, על מנת לא לבזבז זמן וכסף לשווא ובכדי להבטיח את מירב הסיכויים לקבלת הדרכון הפורטוגלי.

ניתן לקרוא באופן מפורט על התהליך של קבלת דרכון פורטוגלי – אירופאי בלינק הבא

דילוג לתוכן