דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו

הזכאות ניתנת כעת לבני זוג וילדים של בעלי אזרחות פורטוגלית בלבד!!

בשנים האחרונות החלה נהירה אחר דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו. מי זכאי לדרכון הספרדי? מדוע יוצאי מרוקו דווקא? כיצד ניתן לקבל את הדרכון הספרדי? על אסופת השאלות הזאת ועוד, נענה במסגרת המאמר הבא.

מדוע דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו דווקא?

גירוש ספרד נערך סביב השנים 1490 לספירה. מדובר על סילוק בכפייה של יהודים שחיו בספרד במחוזות השונים. גירוש זה בוצע ממניעים דתיים והוחל לא רק על ספרד אלא גם על מדינות שכנות דוגמת פורטוגל.

הגירוש נעשה בשלבים ובסיומו נותרו יהודים בודדים בספרד, כשרוב היהודים שחיו בספרד וגורשו, נדדו לארצות שכנות שאישרו את קליטתם.

יהודים רבים התגלגלו בעקבות הגירוש לאיזור בו שוכנת כיום מרוקו.

ניתן לראות כי יהודים שנשאו שמות משפחה מוכרים ספרדיים ומופיעים ברשומות ספרדיות שונות, התגלגלו למרוקו אשר הפכה למרכז חייהם.

בשנים האחרונות, הכו ספרד ופורטוגל על החטא ההוא, והחליטו להעניק באופן חוקי אזרחות לאותם יהודים צאצאי גירוש ספרד. כך ניתן דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו, אשר שם משפחתם מופיע ברשימת שמות המשפחה הזכאים והם נצר למשפחות שחיו במרוקו.

כיצד מתחיל תהליך הוצאת דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו

ראשיתו של תהליך הוצאת הדרכון הספרדי ליוצאי מרוקו הוא בבדיקת אילן היוחסין. צוות משרד עו"ד פינקו ברקן בוחן בחינם עם המועמד, האם יש בשושלת אבותיו, הורה שהינו בעל שם משפחה מתוך רשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון ספרדי. לאחר איתור שם שכזה, מבוצעת פניה לקהילה היהודית הנותנת אישור עקרוני שהמועמד הינו נצר ליהודים מגורשי ספרד.

מהם היתרונות בהוצאת דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו?

דרכון ספרדי מהווה דרכון של האיחוד האירופי. בעצם מדובר באזרחות באיחוד האירופי והדבר משליך על מכלול הזכויות, כך למשל יכולים בעלי דרכון ספרדי, לעבוד במדינות האיחוד האירופי מבלי שהם נדרשים לויזת עבודה או אישורים מיוחדים. בנוסף ניתן לעבור לגור במדינות האיחוד האירופי ללא צורך באשרת שהייה או הסדרת מעמד.

בנוסף ניתן ללמוד בסבסוד מלא או חלקי במגוון רחב של מוסדות השכלה ברחבי האיחוד האירופי, לימודים שנחשבים לנחשקים במיוחד.

כיצד להתחיל את התהליך להוצאת דרכון ספרדי ליוצאי מרוקו?

אתם מוזמנים למלא את טופס בדיקת הזכאות לדרכון ספרדי. הבדיקה הינה חינמית ומאפשר לדעת האם אתם זכאים או לא לדרכון המיוחל.

אם נמצאתם זכאים לדרכון ספרדי, ניתן להתחיל בתהליך ע"י קיומה של פגישה בה נעבור עמכם על אילן היוחסין, נאתר את שמות המשפחה שמקנים את הזכאות ונבצע פנייה לקהילה היהודית ע"מ לקבל אישור עקרוני עבורכם על זכאותכם.

התהליך הינו תהליך מדורג כאשר הצפי הוא לקבלת האזרחות לאחר כשנתיים של עיבוד וקליטת הנתונים. חשוב לדעת שהתהליך כולו מבוצע על ידי משרדנו מבלי שאתם נדרשים למאמץ או עשייה משמעותית.

דילוג לתוכן