0
שנות ניסיון

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת רק לבני זוג או ילדים של מי שהינו בעל אזרחות פורטוגלית

מהי אזרחות אירופאית? והאם באמת ניתן לבדוק זכאות לאזרחות אירופאית?

אז כן, אין באמת חיה כזו אזרחות אירופאית. אירופה מורכבת ממדינות רבות שבין חלקן הגדול מתקיימים קשרי מסחר, משפט, גבולות ומתקיימים גם מוסדות מאוחדים רבים, ביניהם גם איחוד מוניטרי כלכלי.

כך שבעצם כל מדינה החברה באיחוד האירופי מנפיקה דרכון עצמאי של אותה מדינה, כשדרכון זה מקנה זכויות מעבר, מגורים ועוד בשאר המדינות החברות באיחוד האירופי.

אז איך ניגשים לבדיקת זכאות לדרכון אירופאי?

הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לחפש את הדרכון האירופאי שקרוב ביותר למוצאנו. כך למשל אם אנו ממוצא רומני, בהחלט ייתכן שעלינו לבחון את האפיק הרומני. רומניה גם היא חברה באיחוד האירופאי והדרכון שלה מקנה את מרבית הזכויות שמקנים דרכונים אירופאים אחרים – דוגמת הדרכון הצרפתי, הדרכון הפורטוגלי, הדרכון הספרדי ועוד.

אזרחות פורטוגלית

זמן רב חלף מאז גורשו היהודים במאות הקודמות מספרד ולאחר מכן מפורטוגל רק בעקבות היותם יהודים. אותם מגורשים אולצו להמיר את דתם או להיות מגורשים. הגירוש בוצע בהתחלה מספרד למדינות שכנות, כשאחת מהעיקריות שבהן הייתה פורטוגל. לאחר מספר שנים בוצע אותו הגירוש גם מפורטוגל.

היהודים שגורשו היגרו למדינות שכנות רבות, בין הנפוצות שבהן: מרוקו, תורכיה, לוב, גיברלטר, דרום צרפת, טוניס, איטליה, קרואטיה, מקדוניה, סוריה, יוון, לבנון, ירדן, מצרים, אלג׳יר, בלגיה, הולנד, בריטניה, מדינות דרום אמריקה ברזיל.

שימו לב שמדובר במדינות רבות, שהאוכלוסייה בישראל נוגעת להן. ולכן אם הורי הוריכם הינם ממוצא לובי, מצרי, אלג'יראי, מרוקאי, יווני, לבנוני וכיו"ב, אתם כנראה זכאים לאזרחות פורטוגלית.

איך מבוצעת בדיקת הזכאות לדרכון אירופאי?

כל שעליכם לעשות הוא ליצור עימנו קשר בטופס שלמטה ולמלא את הפרטים. נציגי המשרד שלנו מבצעים בדיקה חינמית ללא כל עלות וללא כל התחייבות.

במהלך הבדיקה אנו בעצם בודקים את שמות המשפחה ומצליבים אותם עם המוצא.

לחיות את החלום האירופאי

אנחנו מניחים שאתם מעוניינים בדרכון האירופי מכל הסיבות הטובות – הביטחון בזה שיש דרכון נוסף המאפשר לחיות בחו"ל. עצם היכולת ללמוד בחינם באירופה במוסדות רבים או באופן מסובסד. היכולת לחיות שם וכן עוד אסופה של זכויות – דוגמת היעדר הצורך בויזה לבקר בארה"ב ומדינות רבות נוספות.

אם גם אתם מעוניינים לבדוק זכאות לדרכון אירופאי, צרו עימנו קשר בטופס כאן למטה.

דילוג לתוכן