איך לקבל אזרחות אירופאית

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת רק לבני זוג או ילדים של מי שהינו בעל אזרחות פורטגלית

שואלים את עצמכם איך לקבל אזרחות אירופאית?

במאמר הבא נסקור איך לקבל אזרחות אירופאית, מדוע היא כדאית ומהם השלבים השונים בתהליך.

מהי אזרחות אירופאית?

אזרחות אירופאית היא אזרחות שניתנת מטעם אחת ממדינות החברות באיחוד האירופי. אחת הדוגמאות למדינות שבהן ניתן לקבל אזרחות אירופאית היא פורטוגל. חשוב להדגיש שאופציה זו פתוחה בפני צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל בלבד, אך בישראל מדובר באוכלוסיה רבה יחסית הנמנית על יוצאי מרוקו, אלג׳יר, לבנון, תורכיה, בולגריה, יוון, תוניס, לוב, סוריה, מצריים או יוגוסלביה.
כפי שאתם רואים – מדובר בישראלים שכן מספיק שהסבא או הסבתא הינם צאצאים למדינות אלה על מנת שתאושר הזכאות.

איזו אזרחות אירופאית אתם יכולים לקבל?

מאחר והתנאים לקבלת אזרחות אירופאית משתנים ממדינה למדינה, נשאלת השאלה לאיזו אזרחות אירופאית אתם זכאים, אם בכלל.
קיימים עוד עשרות אלפים הזכאים לאזרחות רומנית לדוגמא וכמובן גם לאזרח וחוץ נוספות.
אם אתם מתעניינים באזרחות אירופאית, תוכלו למלא טופס בדיקה חינמי ואנו נבדוק זכאותכם.

מהם היתרונות בקבלת אזרחות אירופאית?

הסיבה שהאזרחות האירופאית כה מבוקשת, נובעת מכך שהיא מקנה יתרונות רבים: נתחיל למשל מהסיבה הנפוצה ביותר – ביטחון אישי – רבים מהפונים להוצאת אזרחות אירופאית חשים חוסר ביטחון באקלים ובמצב הבטחוני, פוליטי בישראל. לכן הם מעוניינים לקבל אזרחות אירופאית שתאפשר להם בבוא העת לחיות באירופה.
החיים באירופה הם משאת נפשם, לא רק של מי שחש חוסר ביטחון, אלא גם אנשים עם מטרות מאוד ברורות. למשל משפחות צעירות שמעוניינות ברילוקיישן לאירופה על מנת להתחיל בחיים חדשים. או צעירים בודדים המעוניינים להתנסות בחיים באירופה לתקופות ממושכות.
סטודנטים המעוניינים ללמוד באירופה למשל, יהנו מלימודים מסובסדים ולעיתים אף בסבסוד מלא, דבר שאין לו אח ורע בישראל. מיותר לציין שהלימודים באירופה הם ברמה גבוהה מאוד וחלק ממוסדות הלימודים נחשבים לנחשקים במיוחד.
הקהל העסקי גם הוא לוטש עיניו לעבר דרכון אירופאי מאחר והדבר מאפשר חופש רב יותר בעשיית עסקים. בין אם מדובר בהקמת חברות, בעלות על חברות, רכישת נדלן וכיו״ב. ברגע שהינך ביל דרכון אירופאי כל התהליך פשוט יותר ואפשרי.
יש גם רבים שמוציאים דרכון אירופאי מאחר והוא מאפשר כניסה לארה״ב ללא צורך בויזה, הוא חוסך תורים בשדות התעופה וכמובן שניתן להיכנס באמצעותו למדינות רבות שאין להן קשרים דיפלומטים עם ישראל, דוגמת נסיכויות המפרץ, דובאי, קטאר וכד׳.

מהו התהליך בקבלת אזרחות אירופאית

תהליך הקבלה של אזרחות אירופאית משתנה ממדינה למדינה וכן משתנה בהתאם לנסיבות.
לדוגמא – הוצאת אזרחות פורטוגלית, למי שמעוניין להוציאה במסלול של החוק החדש, כך שהוא מתבסס על היותו צאצא למגורשי ספרד או פורטוגל, יעבור את המסלול הבא:
ראשית עליו להגיש בקשה רשמית לאישור זכאותו, לקהילה היהודית בפורטוגל. הקהילה הוסמכה לבחון את הבקשות ולתת אישור עקרוני שהוא הבסיס להכרת הרשויות בבקשה.
לרוב לוקח מספר חודשים עד שהקהילה היהודית מאשרת את הבקשה. לאחר מכן אם ניתן האישור, מגישים אותו יחד עם בקשה רשמית וכן אסופה של מסמכים שונים הנדרשים לבקשה. לדוגמא, תעודת יושר ממשטרת ישראל, תעודת לידה, צילום דרכון וכיו״ב.
הבקשה מוגשת למשרד הפנים הפורטוגלי ומעובדת שם. בסיום העיבוד, במידה והבקשה אושרה, מופקת תעודת לידה פורטוגלית שהיא העתק של תעודת לידה הישראלית, אבל בשפה פורטוגזית. תעודה זו היא אינדיקציה לאישור הבקשה וקליטתה. על בסיס תעודה זו מגיעים לקונסוליה הפורטוגלית בישראל או למשרדי הרישום בפורטוגל ומוציאים תעודת לידה ודרכון.
לרוב תהליך קבלת אזרחות אירופאית מסוג זה אורך כשנתיים.

איפה כדאי להתחיל לבד את תהליך קבלת האזרחות האירופאית?

תהליך קבלת אזרחות אירופאית מורכב ולרוב כרוך בידיעת השפה על בוריה, שכן כל המסמכים והבקשה צריכים להיכתב בשפה המקומית. בנוסף חובה להכיר את הפרוצדורות, המסמכים והרשויות האמונות על הוצאת הדרכון.
זו הסיבה שלרוב הוצאה עצמאית של דרכון אירופאי רצופה בטעויות שלרוב תיקונן נמשך זמן רב וכרוך בעלויות מצטברות.
ההמלצה שלנו היא להסתמך תמיד על משרד מקצועי ומיומן שמגיש אינספור בקשות לאזרחות, כך שההוצאות מצטמצמות, יש ניסיון רב ולרוב היכרות עם הפקידים שתורמת לזירוז ההליך.

משרד פינקו ברקן מתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית ורומנית, למשרד יש משרד מקומי בערי היעד והוא הגיש מאות בקשות בהצלחה רבה.

אז למה אתם מחכים?

לבדיקת זכאות חינם לחצו כאן או חייגו: 03-6444500

דילוג לתוכן