דרכון אירופאי

אם גם אתם מעוניינים בדרכון אירופאי, ייתכן בהחלט שאתם זכאים לו.
הדבר תלוי במוצא הוריכם והורי הוריהם. כיום בישראל מעל מיליון וחצי ישראלים זכאים לדרכון אירופאי פורטוגלי, עקב גירוש היהודים מספרד ופורטוגל.
הוצאת דרכון אירופאי פורטוגלי - מקנה בדיוק את אותם יתרונות של כל דרכון אירופאי, ונעשית באופן קל ומהיר יותר מכל הליך חלופי.
הנה רשימה תמציתית של הוצאת דרכון אירופאי.


לגור באירופה

בעלי דרכון פורטוגלי (כמו כל דרכון אירופאי) יכולים לגור בכל מדינה ממדינות האיחוד האירופאי, ללא צורך בהסדרת אישורים כלשהם.

לעבוד באירופה

מחזיקי דרכון פורטוגלי (כמו כל דרכון אירופאי) יכולים לעבוד בכל מדינות האיחוד באירופה ללא צורך בויזת עבודה או הזמנת מעסיק.

לנוע בעולם

עם דרכון פורטוגלי (כמו כל דרכון אירופאי) ניתן לבקר באינספור מדינות, כולל אלה שסגורות למחזיקי דרכון ישראלי.

ללמוד בחינם

בעלי אזרחות פורטוגלית (כמו כל אזרחות אירופאית) יכולים ללמוד בחינם במגוון מוסדות באירופה וכן לזכות בסבסוד מלא או חלקי במוסדות רבים נוספים.

לעשות עסקים

אנשי עסקים המחזיקים בדרכון פורטוגלי (כמו כל דרכון אירופאי) נהנים מחופש רב יותר לנהל עסקאות ולפתוח עסקים באירופה.

להיכנס לארה"ב

תשכחו מהליך ארוך ומפרך של הוצאת ויזה. מחזיקי דרכון פורטוגלי (כמו כל דרכון אירופאי) לא צריכים ויזה לארצות הברית, פשוט אורזים ונוסעים!

מדוע לפתע כולם מדברים על הוצאת דרכון אירופאי

אזרחות אירופאית מהווה כיום אמצעי נוח לחיים, עבודה, עסקים, רכישת נדל”ן, טיולים ולימודים במוסדות לימוד יוקרתיים באירופה, ובעיקר “שיהייה לילדים” על כל צרה שלא תהייה, והפכה בשנים האחרונות לשאיפתו של כל ישראלי.

בנוסף, במסגרת ההסכמים בין אירופה וארה”ב, חלק ממדינות אירופה חברות בהסדר ה- ESTA, במסגרתו, אין עוד צורך בויזה לארה”ב לבעלי הדרכון של המדינות החברות בהסדר, וניתן להיכנס לארה”ב לאחר מילוי שאלון קצר באינטרנט ותשלום סמלי של 14$.

מעבר לסיבות המידיות והמעשיות הללו, אזרחות אירופאית מספקת לישראלים רבים, ביטחון וידיעה שבבוא היום, במידה שיחפצו בכך, יוכלו להעתיק את מקום מגוריהם לאירופה, בקלות ובמהירות.

יהודים מגורשי ספרד עשויים להיות זכאים לאזרחות ספרדית או לאזרחות פורטוגלית.

תהליך קבלת האזרחות הספרדית אינו עניין של מה בכך. לצורך אזרחות ספרדית, יש ללמוד את השפה והתרבות הספרדית ב-3 קורסים שונים במכון סרוואנטס, לעבור מבחנים ולבקר פעמיים בספרד על מנת לחתום על מסמכים בפני נוטריון ספרדי.

לעומת זאת, לצורך אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי, אין צורך לצאת מישראל, וניתן לחתום על יפוי כוח בישראל. יש צורך להוכיח קשר למגורשי ספרד והזמן הממוצע לקבלת האזרחות הפורטוגלית הנו 8 חודשים מרגע הגשת הבקשה לממשלת פורטוגל. מרבית היהודים צאצאי ספרד שיכולים לקבל אזרחות ספרדית יכולים לקבל גם אזרחות פורטוגלית ולכן עדיף להוציא אזרחות פורטוגלית.

הוצאת דרכון פורטוגלי – האלטרנטיבה הקלה והפשוטה לדרכון אירופאי

בחודש אפריל 2015, אישרה פורטוגל את החוק המעניק אזרחות צאצאים יהודים של מגורשי פורטוגל. מאחר שמרבית היהודים שגורשו מספרד גורשו לפורטוגל, הרי שכמעט כל מי שזכאי לאזרחות ספרדית עשוי להיות זכאי גם לאזרחות פורטוגלית.

דרכון פורטוגלי הינו דרכון אירופאי לכל דבר ועניין, המאפשר לנוע חופשי ברחבי אירופה למטרות מגורים, עבודה ולימודים ובאמצעותו ניתן אף להיכנס לארה”ב ללא כל צורך בויזת תייר. כמו כן, אזרחות פורטוגלית מעניקה זכויות סוציאליות ואף ביטוח לאומי ופנסיה. כמו כן, בעלי דרכון פורטוגלי יכולים ללמוד בכל המדינות החברות באיחוד האירופאי בתשלום מופחת ובחלק מהמדינות הלימודים האקדמאים הינם בחינם (למשל בגרמניה בחלק מהאוניברסיטאות).

זכאים להגיש את הבקשה יהודי תורכיה, גיברלטר, מרוקו, דרום צרפת, איטליה לרבות קהילת ליבורנו, טוניס, קרואטיה, יוון, סוריה, לבנון, עיראק, ירדן, מצרים, לוב, אלג׳יר, בלגיה, הולנד, בריטניה, מדינות דרום אמריקה ברזיל, ארגנטינה ועוד המוכיחים קשר לקהילה היהודית בפורטוגל הן באמצעות אילן יוחסין, שם משפחה, מסמכים מהבית, חפצים שעברו במשפחה, אישור של רב או במידה שדיברו בבית לדינו.
משרדנו דואג להכל, במידה והינכם זכאים!

השלבים בתהליך הבקשה לדרכון פורטוגלי

במסגרת השלב הראשון בתהליך יש לפנות לקהילה היהודית בפורטוגל על מנת לקבל אישור כי המבקש הנו נצר ליהודים מגורשי פורטוגל.

בשלב השני יש לפנות לממשלת פורטוגל בבקשת אזרחות. יש לצרף לבקשה תעודת לידה ותעודת יושר מישראל ומכל מדינה בה שהה המבקש למעלה מ-3 חודשים.

לאחר קבלת אישור האזרחות יש לבקש תעודת לידה פורטוגלית ותעודת זהות פורטוגלית ובשלב האחרון מבקשים דרכון. ניתן לעשות תעודת זהות ודרכון בקונסוליה הפורטוגלית בישראל, שאז משך הזמן הנו כ-3 שבועות לכל תעודה, או לטוס ולעשות תעודת זהות ודרכון בפורטוגל ביומיים באמצעות עורכי הדין שלנו בפורטוגל.

משרדנו בעל קשרים ענפים עם הקהילות היהודיות בפורטוגל ומתמחה בבקשות לאישורים עבור אזרחות פורטוגלית ליהודים. כמו כן, משרדנו עובד עם משרדי עורכי דין מהמעלה הראשונה בפורטוגל, אשר מתמחים בבקשות לאזרחות פורטוגלית עבור צאצאים של יהודים מגורשי ספרד ופורטוגל. אנו מכינים במשרדנו את כל המסמכים הנדרשים לתהליך ושולחים את המסמכים להגשה בפורטוגל על ידי משרדי עורכי דין מקומיים בעלי נסיון רב ומתמחים בתחום של אזרחות פורטוגלית ליהודים צאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל.

נתיבי הבריחה של יהודי אירופה - ספרד ופורטוגל

נתיב גירוש יהודי פורטוגל וספרד

עו"ד הילה פינקו עם ראש הקהילה היהודית

עו

אנחנו מומחים בהוצאת דרכון אירופאי !הוצאת דרכון ספרדי או הוצאת דרכון פורטוגלי


משרד עו"ד פינקו ברקן מתמחה בהוצאת דרכונים אירופאים כבר כשני עשורים!
המיומנות והקשרים הענפים שצברנו הביאו לכך שההליך תחת ידינו מתנהל במקצועיות ובמהירות בפיקוח מתמיד של עו"ד האמונים.
המשרד מעסיק צוות פקידותי שצבר מומחיות בהגשת אלפי בקשות, הכנת תיקים, ניהול קשר שוטף עם הרשויות בפורטוגל.
בנוסף מעסיק המשרד צוות עו"ד מקומי בפורטוגל המפקח על ההליך ומטפל בכל מקרה חריג שמצריך טיפול.

ולראייה - ההגשות שלנו מאושרות במלואן!

עו

עו"ד הילה פינקו

עו

עו"ד אייל ברקן

עו

עו"ד שמואל פינקו

הוצאת דרכון אירופאי בחדשות

בדקו זכאותכם חינם, ללא התחייבות !

המשרד בתקשורת


מומחיותו של משרד עו"ד פינקו ברקן בהוצאת דרכון אירופאי - דרכון פורטוגלי ודרכון ספרדי מזמנת לא אחת ראיונות בערוצי התקשורת השונים. הנה מבחר כתבות שפורסמו מהעת האחרונה.

כיצד תשיגו אזרחות פורטוגלית - כתבה מאת עו
אזרחות פורטוגלית, השער לאירופה - כתבה מאת עו
החמרה בדרך לאזרחות פורטוגלית - כתבה מאת עו

מאמרים נוספים אודות הוצאת דרכון אירופאי

באתרנו תוכלו למצוא שפע של מאמרים מקצועיים בנושא, שיסייעו לכם לדעת יותר על התהליך, הדרישות, היתרונות וכיו"ב.