אזרחות פורטוגזית

דרכון פורטוגלי

הזכאות ניתנת רק לבני זוג או ילדים של מי שהינו בעל אזרחות פורטגלית

אז מה בדיוק מקנה אזרחות פורטוגזית וכיצד ניתן להשיגה – על כך במאמר הבא.

מדוע אזרחות פורטוגזית נחשקת יותר מכל אזרחות אירופאית אחרת

אזרחות פורטוגזית הפכה להיות האזרחות השנייה הנפוצה ביותר בישראל. רבים נוהרים ומוציאים אזרחות פורטוגזית מכמה סיבות פשוטות:

  • זוהי אזרחות אירופאית של מדינה שהיא חלק ממדינות האיחוד האירופי. כלומר מי שמחזיק באזרחות פורטוגזית נהנה משלל ההטבות מהן נהנה כל אזרח באיחוד האירופי.
  • מעל רבע מאזרחי מדינת ישראל זכאים בתיאוריה לאזרחות פורטוגזית, בעוד שלשאר האזרחויות זכאים קומץ. ע"מ לסבר את האוזן – כ- 2 וחצי מיליון ישראלים נחשבים לצאצאי מגורשי ספרד בצורה כלשהי (מצד סבא, סבתא וכיו"ב).
  • בניגוד לאזרחויות אחרות, התנאים לקבלת האזרחות הפורטוגלית אינם מורכבים כלל. לרוב כל שצריך הוא להציג אילן יוחסין הכולל שם משפחה שזכאי לאזרחות פורטוגלית ומשם הדרך לאישור הבקשה והטיפול בה, פשוטה. להבדיל אלף אלפי הבדלות מאזרחויות אחרות כגון האזרחות הספרדית, אשר מצריכה הוכחה בבקיאות השפה הספרדית, מעבר מבחן ידע בהיסטוריה הספרדית וכיו"ב.

מהסיבות הללו מגיעות מדיי חודש אלפי פניות חדשות של ישראלים להוצאת אזרחות פורטוגלית.

מה בדיוק היתרונות של אזרחות פורטוגזית

כאמור, אזרחות פורטוגזית היא כמו כל אזרחות של חברות האיחוד האירופי. בעלי אזרחות פורטוגזית יכולים לעבוד באירופה בצורה חופשית ללא בקשה של אשרת עבודה מיוחדת. אם אתם סטודנטים, או מעוניינים ללמוד, תוכלו לעשות זאת גם ואף בחינם במוסדות רבים להשכלה גבוהה. חלק מהמוסדות מסובסדים בצורה חלקית ותידרשו להשלים שכר לימוד סמלי. כמובן שבעל אזרחות פורטוגזית יכול לגור בכל אחת ממדינות האיחוד ללא צורך בויזה.

יתרון נוסף של הדרכון הפורטוגזי רלוונטי למי שמתכוון לעשות עסקים ואפילו מי שמתכוון לרכוש נכסים. הדרכון הפורטוגזי מספק שלל הטבות שמקלות על ביצוע עסקאות, אחזקת נדל"ן וכיו"ב.

כמו כן בעלי דרכון פורטוגזי מחזיקים את אחד הדרכונים החזקים ביותר בעולם! דרכון זה מאפשר כניסה למעל 180 מדינות ללא צורך בויזה כולל לארצות הברית.

כיצד ניתן להוציא את האזרחות הפורטוגזית

האמת שהדרך להוצאת אזרחות פורטוגזית היא יחסית קלה. זה מתחיל מבדיקת שמות המשפחה באילן היוחסין. אם אתם צאצאים לשם משפחה שזכאי לאזרחות פורטוגזית, נבנה טופס אילן יוחסין מקצועי, ללא כל עלות. את הטופס אנו שולחים לבדיקה ואישור של הקהילה היהודית בפורטוגל.

במידה וניתן אישור עקרוני של הקהילה היהודית בפורטוגל, יש לשלם אגרה ולאחריה מתחיל הליך איסוף המסמכים שאנו עורכים עבורכם. חשוב להדגיש שההליך כרוך במינימום מאמץ של הלקוח. כלומר בניגוד לאזרחויות אחרות שמצריכות כיתות רגליים, אצלנו מרבית העבודה נעשית במשרדינו מבלי שאתם מתאמצים. כך למשל – אנו נוציא עבורכם תעודת יושר שנדרשת, תעודת לידה ממשרד הפנים וכיו"ב.

לאחר איסוף החומר הוא מועבר הלאה למשרדי הרישום בפורטוגל ומתחיל תהליך שאורך סביב השנתיים.

בסיומו מונפקת תעודת לידה פורטוגזית שמעידה כי נולדתם עם פרטים זהים לתעודת הלידה הישראלית, רק בשפה פורטוגזית.

כל שנותר באותו רגע הוא להגיע לשגרירות פורטוגל בישראל או לטוס לפורטוגל ולהגיע למשרדי הרישום שם (למי שרוצה שיופיע לו שהדרכון הוצא בפורטוגל). ראשית מנפיקים לכם על בסיס תעודת הלידה את האזרחות הפורטוגזית. ולאחר מכן מנפיקים לכם דרכון פורטוגזי.

מעוניינים גם באזרחות פורטוגזית? צרו עימנו קשר לבדיקת זכאות חינם.

דילוג לתוכן