הוצאת דרכון פורטוגלי לבד אפשרית ויישימה. כיצד ניתן להוציא את הדרכון הפורטוגלי לבד? האם הליך עצמאי זה מתאים לכל אחד? כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

היתרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי לבד לעומת דרכונים אירופאים אחרים

ראשית, לפני שנתחיל לפרט מהם היתרונות שבהוצאת דרכון פורטוגלי לבד, אולי חשוב יותר להתחיל ביתרונות של הוצאת דרכון פורטוגלי באופן כללי.

הדרכון הפורטוגלי הוא אחד מכרטיסי הכניסה הפשוטים ביותר ליבשת אירופה. בניגוד למרבית המדינות האחרות באירופה שמערימות קשיים עזים בקבלת אזרחות אירופאית. כך שדי פשוט להוציא את הדרכון הפורטוגלי לאזרחי מדינת ישראל, ממוצא ספרדי / מזרחי/ בלקני / טורקי ועוד, ששם משפחתם של אבותיהם כלולים ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי.

רק לשם ההשוואה – הוצאת דרכון ספרדי מצריכה עמידה במבחני שפה קשים, ידיעה של ההיסטוריה של ספרד המוכחת במבחן. נוכחות פיזית בספרד לפחות פעמיים. לעומת זאת, דרכון פורטוגלי איננו כרוך כלל בחובות האמורים. כל שצריך זה להוכיח זיקה ולשלוח את הבקשה.

מה תקבלו לאחר הוצאת דרכון פורטוגלי לבד

לאחר הוצאת הדרכון הפורטוגלי לבד או באמצעות משרד עורכי דין, אתם הופכים להיות אזרחי האיחוד האירופי. כך תהיו זכאים למכלול ההטבות כפי שהן ניתנות לכל אזרח ואזרח באיחוד:

  • לימודים בחינם או באופן מסובסד במוסדות החינוך באירופה
  • עבודה באירופה ללא צורך באישור עבודה או ויזת עבודה מיוחדת
  • הטבות מס ומכס כפי שמוקנים לתושבי האיחוד האירופי ברכישת נדלן, עסקים וכד’
  • החופש לחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה
  • חופש תנועה לארצות הברית, אוסטרליה ועוד מבלי להיזדקק לויזה
  • הזכות לטיפול רפואי כפי שקיים לכלל חברי מדינות האיחוד האירופי

תנאים אלה אטרקטיביים בייחוד אם אתם צעירים המתכננים נסיעה, מגורים או הרפתקה בחו”ל. וכמובן גם אם אתם בעלי משפחה החושבים על רילוקיישן. כמובן שישראלים רבים בוחרים להוציא את הדרכון הפורטוגלי לבד, בעיקר על מנת שיהיה להם בכיס, לכל צרה שלא תבוא.

מדוע מעט בוחרים ב- הוצאת דרכון פורטוגלי לבד

מרבית האנשים בוחרים שלא לעשות זאת באופן עצמאי ובמקום הוצאת אזרחות פורטוגלית לבד, הם מעבירים את המושכות למשרד מומחה בהוצאת דרכון פורטוגלי.

הסיבה לכך כרוכה בזה שהוצאת דרכון פורטוגלי לבד מצריכה ידע רב ואף רמת הבנה מסוימת בשפה הפורטוגזית. מסמכי הבקשה ומידע על אופן הבקשה מפורסמים בפורטוגזית, כמו כן הרשויות מולם פועלים, בין אם מדובר בקהילה היהודית בפורטוגל ובין אם מדובר ברשויות משרד הפנים והרישום, כולם עובדים בפורטוגזית.

ההליך מצריך תרגומים, הפקת מסמכים – כך שבלאו הכי יש צורך בעירוב של גורם מקצועי אשר מאמת את תעודת הלידה, תעודת היושר, מסמכים נלווים דרושים ועוד.

חישבו על כך שאדם שבוחר להוציא דרכון פורטוגלי לבדו, עושה זאת בפעם הראשונה, נתקל בפעם הראשונה בבירוקרטיה, בדרישות וכד’. לעומתו משרד מומחה מפיק עשרות בקשות שכאלה ביום, מאות בקשות בחודש. כשפס הייצור כה משומן, עלויות ההפקה קטנות יותר.

כך קורה שלרוב אלה שבוחרים בהוצאת דרכון פורטוגלי לבד – מגלים שהדרך ארוכה הרבה יותר – מעל ששלוש שנים בממוצע, לעומת מי שבחר לעשות זאת דרך משרד מומחה – שם הממוצע בהוצאת דרכון עומדת על כשנתיים עדיין, למרות עומס הבקשות.

בנוסף העלויות – משרד מומחה לרוב גובה עמלה של כ- 3000 ₪ על השירות והטיפול. מי שבוחר להוציא רת הדרכון הפורטוגלי לבד, איננו נשרד כמובן לעמלה זו, אך לרוב הוצאותיו השוטפות (תרגומים לפורטוגזית, שירותי שליחות, אימות מסמכים ואפוסטיל) יהיו גבוהות הרבה יותר – מאחר והוא עושה זאת באופן חד פעמי ולא על פס הייצור המשומן שמביא לצמצום עלויות.

מדגימה שערכנו בזמן שעלות ממוצאת בהוצאת דרכון פורטוגלי במשרד מומחה עמדה על כ- 2400 אירו. העלות בהוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי, עמדה בממוצע על כ- 2700 אירו וארכה משך זמן רב יותר.

חושבים על הוצאת דרכון פורטוגלי לבד? אולי כדאי שתחשבו שוב

אנחנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, לבדוק בחינם את זכאותכם לדרכון פורטוגלי ולהתחיל בתהליך על ידי משרד מומחה, שיחסוך מכם את הטרטור, יקטין את ההוצאות במצטבר ויגשים לכם את החלום שבהוצאת דרכון פורטוגלי.