חייגו עכשיו: 03-6444500
או לחצו לשליחת מייל

דרכון פורטוגלי - פינקו ברקן

חייגו: 03-6444500

 

נישואין חד מיניים בפורטוגל

לפי החוק בישראל, נישואים נערכים על ידי רשויות הדת הרשמיות, לפי הדין הדתי של הדת אליה שייכים בני הזוג. ולפיכך אין אפשרות לנישואים חד-מיניים. עם זאת, משרד הפנים הישראלי מכיר בנישואים חד-מיניים שנערכו במדינה אחרת.

אחת המדינות הידידותיות ביותר לעריכת טקס של נישואים חד מיניים היא פורטוגל הציורית, שבה הליך רישום הנישואין מוסדר בחוק ואין צורך להישאר במדינה הרבה זמן כדי להשלים את רישום הנישואין (שלושה עד ארבעה ימים – וזהו). פורטוגל מאפשרת לאזרחיה וגם לאזרחים זרים להתחתן באמצעות משרד הפנים הפורטוגלי, אך לא ניתן לערוך את הטקס דרך הקונסוליה של פורטוגל בישראל.

נישואים חד מיניים הפכו לחוקיים בפורטוגל החל מחודש יוני 2010. לאחר שהחוק אושר פורטוגל הפכה פורטוגל למדינה השישית באירופה והמדינה השמינית בעולם אשר מאפשרת נישואים חד מיניים בשטחה גם לאזרחיה וגם לאזרחים זרים. נכון לעכשיו, לא קיימת אפשרות כזאת וחובה לטוס לפורטוגל על מנת לקיים את טקס הנישואים שם.

החל מיוני 2010 ועד ליוני 2017, סה”כ היו 3051 נישואים חד מיניים בפורטוגל. מתוכם כ- 2000 היו זוגות גברים וכ-1000מתוכם היו זוגות נשים.

הטקס עצמו הנו קצר יחסית, תלוי בעורך הטקס מטעם משרד הפנים הפורטוגלי וגם כמה מהיר המתורגמן, לרוב זה לוקח כ-20 דקות עד חצי שעה. ניתן לקיים את הטקס במשרדים של משרד הפנים הפורטוגלי או לבקש שעורך הטקס יגיע למקום אחר בתוספת תשלום מזערית. (למשל למלון או לאולם האירועים בו מתקיימת גם מסיבת הנישואין).

אז, אם ברצונכם להתחתן ולהירשם בתעודת הזהות הישראלית כנשואים, כל שעליכם לעשות, הוא לדאוג לדרכון ישראלי בתוקף ומשרדנו יעשה עבורכם את כל השאר.

 

כך תזכו בדרכון אירופאי !!

האזינו לראיון עם עו"ד הילה פינקו אודות הדרישות החדשות להוצאת דרכון פורטוגלי

calcalist

"פורטוגל היא ארץ המקלט הטרנדית בקרב ישראלים להוטי דרכון זר, בניגוד לספרד, בפורטוגל המסלול קל... ואלפי ישראלים כבר הגישו בקשה, הקהילות היהודיות מתחרות ביניהן במבצעי הוזלות ואפילו לאשכנזים גמורים יש סיכוי להצליח"

בדקו עכשיו זכאותכם לדרכון פורטוגלי

מתוך כתבה אודות דרכונים פורטוגלים
בעיתון כלכליסט - 08/03/17
לחצו כאן לקריאת הכתבה במלואה

לחצו כאן לקריאת הכתבה על היתרונות בדרכון פורטוגלי

החמרה ליהודים בדרך להוצאת דרכון פורטוגלי - פורסם ב-YNET