המגמה של ישראלים המוציאים דרכון פורטוגלי הולכת וגוברת בתקופה האחרונה ובאופן טבעי אנו נתקלים ביותר ויותר שאלות אודות דרכון פורטוגלי מחיר. במאמר זה נסביר על הדרכון הפורטוגלי ומחירו שעשוי להשתנות בהתאם לנסיבות כמובן.

דרכון פורטוגלי מחיר משתנה

מחירו של דרכון פורטוגלי משתנה בהתאם לנסיבות של מוציא הדרכון, באופן טבעי, ככל שהטיפול מורכב יותר כך העלות גבוהה יותר.

בשביל לבאר את הנקודה הזו, נסביר קצת על התהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי.

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי

מרבית הישראלים שפונים לאפיק של הוצאת דרכון פורטוגלי, עושים זאת בהסתמך על החוק החדש המקנה זכאות לדרכון פורטוגלי למי שהוכח כי הוא צאצא למגורשי ספרד ופורטוגל. מאחר והגירוש התרחש לפני זמן רב מאוד, קשה להוכיח זיקה מדוייקת ולרוב מתבססים על הוכחת זיקה באופן סביר המניח את הדעת.

כלומר, במקרים רבים מספיק להוכיח שהמבקש הוא צאצא ליוצא עדה מסויימת שחי בארץ אליה גורשו היהודים וכן ששם משפחתם של הורי הוריו, כלול ברשימת שמות המשפחה של צאצאי מגורשי ספרד.

כמות היהודים שגורשו מספרד ופורטוגל הייתה גדולה וכמובן שעם השנים יש יותר ויותר צאצאים שחוסים תחת המטריה הזו והחוק מעניק להם דרכון פורטוגלי.

מחיר הוכחת הזכאות לדרכון פורטוגלי

החוק מסמיך את הקהילה היהודית בפורטוגל לבחון את בקשתו של המבקש. במסגרת הבדיקה, הגורמים בקהילה היהודית בוחנים את אילן היוחסין של המבקש. עוברים על שמות המשפחה, מקום מגוריהם ומנסים לאתר את השורשים ולקבוע האם אכן המבקש הנו צאצא למגורשי ספרד ופורטוגל.

עבור הבדיקה גובה הקהילה היהודית בפורטוגל 500 אירו (נכון למועד כתיבת שורות אלה). סכום זה מהווה אגרה וגם אם המבקש לא יימצא זכאי לדרכון פורטוגלי, ייגבה ממנו המחיר הנ”ל.

חשוב לציין שמשרדנו יושב עם כל לקוח טרם הגשת הבקשה ובוחן לעומק את שורשיו, על מנת לצמצם ככל הניתן את המקרים הללו. במסגרת הבחינה אנו יושבים עם הלקוח, בודקים את הרקע המשפחתי, יוצרים אילן יוחסין ובודקים כל שם משפחה ברשימת שמות המשפחה שפורסמו. ואכן כמות המקרים בהם לא ניתן אישור עקרוני לזכאות לדרכון פורטוגלי, עומד על פחות מחצי אחוז.

דרכון פורטוגלי מחיר הוצאות נלוות ואגרות

עיקר ההוצאות היוצרות את מחירו של הדרכון הפורטוגלי הינן אגרות ודמי טיפול שונים. כך למשל הבקשה כוללת לרוב הוצאת מסמכים רשמיים ולאחר הוצאתם אימות שלהם – לדוגמא – תעודת לידה שמוצאת בישראל וצריכה להיות מתורגמת לפורטוגזית לצורך הגשת הבקשה, כאשר התרגום חייב להיות מאומת באופן רשמי.

בנוסף בעת הוצאת דרכון פורטוגלי מתבקש אימות דרכון, צילומו וכן הוצאת תעודת יושר.

יצירת התרגומים, העתקים, אפוסטילים וכיו”ב מצטברים לנתח משמעותי ממחיר הוצאת דרכון פורטוגלי.

דרכון פורטוגלי מחיר השירות

על מנת לספק שירות מלא ומקצועי, משרדנו מפעיל שלוחה בליסבון שאמונה על הקשר הישיר עם השלטונות הפורטוגלים, מגישה את המסמכים, עוקבת אחר קבלתם והתקדמותם וכן נמצאת בקשר שוטף עם הפקידים המטפלים בבקשה.

הטיפול והליווי השוטפים כרוכים כמובן בעלות, אך מבטיחים תוצאות בשטח.

חשוב לציין שהעמלה שגובה משרדנו עבור ההליך מהווה כ- 15% מסך מחירו של דרכון פורטוגלי ואנו גמישים ומשתדלים בהתאם למורכבות המקרה, לבוא לקראת הלקוח, ככל שניתן.

דרכון פורטוגלי במחיר אטרקטיבי

מעוניינים להוציא דרכון פורטוגלי במחיר הוגן ואטרקטיבי? צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500.