חייגו עכשיו: 03-6444500
או לחצו לשליחת מייל

דרכון פורטוגלי - פינקו ברקן

חייגו: 03-6444500

 

הוצאת אזרחות ספרדית

בשנת 1492 החל גירוש יהודי ספרד על פי צו שפרסם המלך פרננדו השני ורעייתו. יהודים שסרבו להתנצר גורשו. עשרות אלפי יהודים עזבו את ספרד למדינות השוכנות לחופי הים התיכון ולאימפריה העותומנית, בעיקר למדינות כמו מרוקו, טוניסיה, טורקיה, יוון ואיטליה, ואחרים בחרו לעזוב למדינות כמו צרפת, גרמניה, אנגליה ובולגריה שם לא נאסר עליהם לקיים את יהדותם.

כ- 520 שנה אחרי הגירוש החליטה ספרד להעניק חזרה את הזכויות המגיעות לצאצאי מגורשי ספרד. הפרלמנט הספרדי החליט לתקן את העוול שנעשה למגורשי ספרד ולפיכך תיקן את חוק האזרחות על מנת לאפשר לצאצאי המגורשים לממש את זכאותם לקבלת דרכון ספרדי ואזרחות מקומית המקנה יתרונות רבים.

ממשלת ספרד, החליטה לקחת אחריות ולתקן את העוול ההיסטורי שנגרם ליהודים שגורשו מספרד, ולכן, הפרלמנט שינה את חוק האזרחות הספרדי, על מנת לאפשר לצאצאי המגורשים לקבל דרכון ספרדי, כל עוד המבקש מוכיח קשר דם למגורשי ספרד וזיקה ישירה לספרד.

להוכחת הקשר ניתן להסתייע ברשימות של שמות משפחה המעידים על קשר למגורשי ספרד, אך יחד זאת, הוכחת שם המשפחה אינה מספיקה כדי לקבל אזרחות ודרכון ספרדי.

בנוסף, יש להוכיח קשר דם למגורשי ספרד, להמציא אישורים מרב ספרדי מוסמך, אישור מטעם הקהילה היהודית בספרד ואישורים נוספים כמתבקש. כמו כן, על המבקש להוכיח זיקה מודרנית לספרד (כגון: מגורים בספרד או ביקורים תכופים, לימודים או עסקים בספרד), ויש לעבור 2 בחינות של השפה הספרדית והיסטוריה, חוקה ותרבות ספרד. בנוסף, על המבקש לטוס לספרד על מנת לחתום על מסמכים בפני נוטריון ספרדי.

ראוי לציין כי הליך קבלת האזרחות הספרדית מורכב וקשה אך משרדנו עובד בשיתוף עם משרדי עורכי דין מהשורה הראשונה אשר מתמחים באזרחות ודרכון ספרדי ליהודים מגורשי ספרד, ומסייע באיסוף ועריכת המסמכים הדרושים לתהליך. אנו מלווים את המבקש לאורך כל התהליך וחוסכים מהמבקשים קשיים רבים ועלויות מיותרות הכרוכות בתהליך.

מדוע עדיף לזכאים לאזרחות ספרדית לבקש אזרחות פורטוגלית?

אלו העשויים להיות זכאים לאזרחות ספרדית, עשויים באותה מידה להיות זכאים גם לאזרחות פורטוגלית.

התהליך של בקשה לאזרחות ספרדית ארוך ומייגע וכרוך כאמור בהגעה פיזית לספרד וכן במבחנים על תרבות ספרד ובמבחני שפה. לעומת זאת, התהליך לקבלת דרכון פורטוגלי אינו מצריך מבחנים או הגעה פיזית לפורטוגל, קצר יותר וזול יותר.

אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם לאזרחות ספרדית או פורטוגלית ללא התחייבות. ניתן ליצור עימנו קשר בטלפון 03-6444500 לייעוץ ראשוני חינם וללא כל התחייבות.

צרו קשר לייעוץ ראשוני חינם

מעוניינים בדרכון פורטוגלי? אירופאי? צרו עימנו קשר ונשמח לסייע
לפרטים: 03-6444500
או מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם.

Powered by BreezingForms

כך תזכו בדרכון אירופאי !!

האזינו לראיון עם עו"ד הילה פינקו אודות הדרישות החדשות להוצאת דרכון פורטוגלי

calcalist

"פורטוגל היא ארץ המקלט הטרנדית בקרב ישראלים להוטי דרכון זר, בניגוד לספרד, בפורטוגל המסלול קל... ואלפי ישראלים כבר הגישו בקשה, הקהילות היהודיות מתחרות ביניהן במבצעי הוזלות ואפילו לאשכנזים גמורים יש סיכוי להצליח"

בדקו עכשיו זכאותכם לדרכון פורטוגלי

מתוך כתבה אודות דרכונים פורטוגלים
בעיתון כלכליסט - 08/03/17
לחצו כאן לקריאת הכתבה במלואה

לחצו כאן לקריאת הכתבה על היתרונות בדרכון פורטוגלי

החמרה ליהודים בדרך להוצאת דרכון פורטוגלי - פורסם ב-YNET